Gra miejska „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”

Dnia 9 października 2019 roku odbyła się gra miejska „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”, która jest jednym z szeregu wydarzeń w ramach projektu pod tym samym tytułem. Projekt „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego” uzyskał dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra. Gra była przeznaczona dla uczniów klas siódmych działdowskich szkół podstawowych. Na nasze zaproszenie przybyły cztery 5-osobowe drużyny. Po przejściu czterech stanowisk, które dotyczyły życia i twórczości bohatera projektu Hieronima Skurpskiego. Mimo niewielkiej przewagi punktowej, najlepiej z zadaniami poradzili sobie uczniowie z SP nr 2, na drugiej pozycji uplasowali się uczniowie ze SP nr 4, trzecia lokata należała do uczniów z SP nr 3. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej grze!

Wnętrze biblioteki,mediateka. Uczniowie SP nr 2 z dyplomami za udział w grze miejskiej wraz z bibliotekarką Małgorzatą Trąmpczyńską.
Wnętrze biblioteki, pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej siedzi przy stoliku, na stole leży mapa.
Wnętrze biblioteki, pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej siedzi przy stoliku wraz z opiekunem.
Wnętrze biblioteki, pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej na stoliku układa puzzle.
Pięcioro uczniów ze szkoły podstawowej wykonuje prace plastyczne.