Wykład o Hieronimie Skurpskim

Dnia 15.10.2019 w Domu Seniora „Wigor” przy ul. Nidzickiej odbył się wykład w ramach projektu „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Muzeum Historii Polski w ramach Programu Patriotyzm Jutra. Wykład dotyczył życia i twórczości Hieronima Skurpskiego, który jest bohaterem naszego projektu. Był to wybitny artysta, malarz i rysownik, działacz społeczny, historyk sztuki związany z Działdowszczyzną i regionem Warmii i Mazur, którego w tym roku obchodzimy sto piątą rocznicę urodzin. Na koniec wykłady seniorzy wzięli udział krótkim quizie sprawdzającym wiedzę, świetnie sobie z nim poradzili. Dziękujemy za udział w naszym wykładzie!

Wnętrze dom seniora ,,Wigor'' na kanapach siedzą seniorzy słuchają wykładu w ramach projektu ,,Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego''. Zajęcia prowadzi bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska.