Wernisaż ” Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”

Dnia 16.10.2019 odbył się w naszej bibliotece wernisaż wystawy prac Hieronima Skurpskiego, które pochodzą z kolekcji prywatnych : Ewy Sotomskiej, Mariana Odachowskiego, Bronisława Mazurkiewicza, Wojciecha Wółkowskiego oraz Waldemara Mierzwy. Wernisaż był połączony z uroczystym zakończeniem projektu „Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego”. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Patriotyzm Jutra z Muzeum Historii Polski, realizowaliśmy go wraz z partnerem Towarzystwem Miłośników Ziemi Działdowskiej od września do października. Tego dnia nagrodziliśmy laureatów konkursów plastycznego i fotograficznego. W konkursie plastycznym wzięły udział 202 prace sześciolatków z działdowskich przedszkoli. Jury obradowało 10 października w składzie Ewa Sotomska, Gabriela Nowak i Justyna Lytvyn, i wyłoniło następujących laureatów: I miejsce Natalia Ławicka z Przedszkola nr 5 II miejsce Hela Werner z Przedszkola Umisia III miejsce – Adam Wójtowicz z Przedszkola nr 4 10 października obradowało również jury konkursu fotograficznego w składzie Justyna Rutkowska, Karol Wrombel, Ewa Sotomska postanowiło przyznać następujące miejsca: I miejsce Ryszard Makszyński II miejsce zdobył Karol Rogoziński, który zdobył również nagrodę publiczności w głosowaniu on line III miejsce Tomasz Grzywiński Odbyła się też premiera naszego filmu o bohaterze projektu pt. „Syn tej ziemi- wspomnienie Hieronima Skurpskiego w 105 rocznicę urodzin”, zakończona poczęstunkiem wykonanym przez uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych wydarzeniach!

Wnętrze biblioteki,mediateka. Dyrektor MBP wita przybyłych gości z okazji wernisażu wystawy prac Hieronima Skurpskiego. W tle monitor z napisem ''Wielkie kopiowanie mistrza Skurpskiego.
Wnętrze biblioteki,mediateka.  Na krzesełkach siedzą przybyli goście z okazji wernisażu wystawy prac Hieronima Skurpskiego.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Pani dyrektor MBP oraz trójka zwycięzców konkursu plastycznego z dyplomami obok burmistrz miasta Działdowo.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Pani dyrektor MBP i dwie laureatki konkursu oraz laureat z dyplomem, obok burmistrz miasta Działdowo.
Na stoliku książki z wystawy Hieronima Skurpskiego.
Wnętrze biblioteki. Z okazji wernisażu Hieronima Skurpskiego goście  korzystają z poczęstunku.