Artur Andrus

Człowiek wielu profesji : dziennikarz radiowy, osobowość telewizyjna, tekściarz, kabareciarz, konferansjer, artysta multimedialny. Jest to postać, której publiczności przedstawiać nie trzeba. Spotkania z nim cieszą się w całym kraju niebywałym powodzeniem. Nie inaczej było w piątkowe popołudnie, 25 października, kiedy to mieliśmy przyjemność gościć tę nietuzinkową osobę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. Wypełniona po brzegi fanami Artura Andrusa sala mediateki, co chwilę wybuchała gromkim śmiechem, spowodowanym zabawnymi anegdotami, opowiadanymi przez naszego gościa. Przez dwie godziny Artur Andrus z powodzeniem rozbawiał publiczność, wprawiając ponad setkę gości w doskonały nastrój. Uroku spotkaniu dodał również występ działdowskiego chóru Concentus, który wykonał utwór z repertuaru naszego gościa. To było fantastyczne spotkanie, które mogliśmy zrealizować dzięki projektowi „(Nie)poczytalni”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wnętrze biblioteki, mediateka przy stoliku gość specjalny Artur Andrus.
Wnętrze biblioteki, mediateka przy stoliku gość specjalny Artur Andrus opowiada anegdoty.
Wnętrze biblioteki, mediateka z okazji występu artysty Artura Andrusa wszyscy goście licznie zebrani siedzą na krzesłach i słuchają występu.
Wnętrze biblioteki, mediateka , przy stoliku Artur Andrus podpisuje książe małemu chłopcu.
Wnętrze biblioteki, mediateka wszyscy pracownicy biblioteki wraz z Arturem Andrusem robią pamiątkowe zdjęcie.