Warsztaty podróżnicze

Dzisiaj nasze progi odwiedzili uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy Oddział I-IV. Udaliśmy się z nimi w podróż dookoła świata z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Poznaliśmy znanych polskich podróżników i zapoznaliśmy się z książkami podróżniczymi ich autorstwa. Potem szukaliśmy różnic wykorzystując atlasy z naszego księgozbioru i w ruch poszły globusy. Następnie wszyscy zabrali się za kolorowanie map świata według własnego pomysłu, które dzięki możliwościom nowych technologii ożywialiśmy do przestrzennych globusów. Każdy z uczestników miał możliwość samodzielnie spróbować działania aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki zajęciom uczniowie mieli możliwość zobaczenia tej dobrej, bezpiecznej strony internetu, która czyni nas twórcami.

Wnętrze biblioteki,mediateka. Przy stolikach uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy Oddział I-IV biorą udział w warsztatach podróżniczych.  Na stoliku atlas i globus.