Spotkania z pisarzem dla dzieci i młodzieży Marcinem Pałaszem

W dniach 8-9 maja 2013 r. w Tygodniu Bibliotek pod tegorocznym hasłem „Biblioteka przestrzeniń dla kreatywnych” zorganizowaliśmy spotkania z Marcinem Pałaszem w ramach pełnienia zadań biblioteki powiatowej. Autora gościły biblioteki w Lidzbarku, Płośnicy, Iłowie-Osadzie, Rybnie oraz nasza placówka w Działdowie.
MARCIN PAŁASZ
Urodzony w 1971 r. Autor książek i słuchowisk dla dzieci. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Członek Polskiej Sekcji IBBY. Nominowany do nagrody w konkursie Książka Roku 2004 Polskiej Sekcji IBBY za książką „Straszył nie jest łatwo”. Laureat wyróżnienia w konkursie na literacką nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego w roku 2007 za książką „Wakacje w wielkim mieście”. W 2008 r. otrzymał nominację do nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Licencja na zakochanie”. Książka „Wszystko zaczyna się od marzeń” została wyrżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego w 2009 r. „Sposób na Elfa” wyróżnienie literackie IBBY KSIĄŻKA ROKU 2012.