Powiatowy Dzień Bibliotekarza

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek, który przebiegał pod hasłem „Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych”, nasza biblioteka przy współpracy z Kołem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zorganizowała Powiatowy Dzień Bibliotekarza.
Przewodnicząca Koła SBP pani Grażyna Rajchert, przedstawiła krótką historię Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz działania Koła SBP w Działdowie, następnie wręczyła członkom nowe legitymacje.
Później zaprezentowały się biblioteki z Burkatu, Lidzbarka i Rybna. Moderator DKK pani Ewa Sotomska opowiedziała o działalności Działdowskich Dyskusyjnych Klubów Książki, a pani Elżbieta Zakrzewska zapoznała wszystkich z działalnością Biblioteki w Gimnazjum nr 2 w Działdowie.