Szkolenie Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego Excel w pracy bibliotekarza

5 września 2013 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się szkolenie ph. „Wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego Excel w pracy bibliotekarza”.
Uczestniczyli w nim pracownicy MBP w Działdowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Burkacie, Rybnie, Płośnicy i Iłowie-Osadzie.
Dzięki uczestnictwu w szkoleniu bibliotekarze: powtórzyli zasady pracy w arkuszu kalkulacyjnym Excel, nauczyli się przygotowywał potrzebne w pracy biblioteki dokumenty np. protokoł ubytków, rozliczenie czasu pracy, Dziennik Biblioteki Publicznej w formie arkusza kalkulacyjnego, dowiedzieli się jak wykorzystał Excel do analizy danych statystycznych dot. zakupu i obrotu zasobów bibliotecznych.
Szkolenie przeprowadził Krzysztof Tkacz od 14 lat kierownik Działu Automatyzacji Procesów Bibliotecznych w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.