Muminkowe Ferie w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie w okresie ferii zimowych zorganizowała „Muminkowe Ferie”.
Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 13.00. Robiliśmy muminkowe zakładki do książek, krzyżówki, śnieżynki Panny Migotki. Dzieci grały w Scrabble, Chińczyka, Monopol, Kocham Cię Polsko! łapały motylki, łowiły kolorowe rybki, tworzyły walentynkowe kartki.
Uczestniczyły w dwóch przedstawieniach teatrzyku kamishibai – „Pani Zamień” i „O rybaku i złotej rybce”. Malowały paluszkami bez używania pędzelków. Zwiedzały Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.
Każdego dnia otrzymywały poczęstunek (słodka bułka + napój) ufundowany przez pełnomocnika burmistrza ds. uzależnieł Pani Jolant Działak. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Wszystkie prace plastyczne można oglądać do końca lutego w Oddziale dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyło w sumie 26 osób.

Wnętrze biblioteki, przy regale z książkami stoją dzieci z dyplomami i upominkami oraz pracownicy MBP.
Przy stolikach siedzą dzieci wykonują prace plastyczne.
Między regałami z książkami siedzą dzieci wspólnie słuchają teatrzyku kamishibai.
Przy stoliku siedzi czworo dzieci razem kolorują muminki.
W korytarzu w bibliotece grupa dzieci trzyma w górze swoje prace plastyczne muminki.
Między regałami z książkami grupa dzieci podnosi wysoko ręce.
Przy stoliku siedzą dwie dziewczynki razem grają  w monopol.
Grupa dzieci stoi przed Muzeum Państwa Krzyżackiego.
tort z postaciami z bajki muminki.
Burmistrz miasta i panie z biblioteki oraz grupa dzieci z dyplomami  za udział w zajęciach bibliotecznych.