„Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko” – zajęcia wielokulturowe

W ramach akcji „Wielokulturowość – jestem na tak!” dzisiaj odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Działdowie. Lekcję poprowadzono na podstawie książki Katarzyny Węgierek „Pojazdy i nie tylko. Z notatnika młodego podróżnika”. Książka opowiada historię 11-letniego chłopca, który podróżuje ze swoimi rodzicami po świecie i opisuje napotkane pojazdy różnego typu – zarówno te nowoczesne, jak i te, którymi ludzie przemieszczali się przed wiekami. Niektóre z tych starych pojazdów są używane do dziś. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się w jakich warunkach żyją dorośli i dzieci w różnych miejscach na świecie. Wykonały prace plastyczne: maski i łodzie Mekongu.

Między regałami z książkami siedzą dzieci biorą udział w lekcji bibliotecznej.
Monitor z prezentacją plakatu pt. ,,Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko.
Monitor z prezentacją plakatu pt. ,,Z notatnika młodego podróżnika. Pojazdy i nie tylko w tle regały z książkami i bibliotekarka.
Przy stoliku siedzi czworo dzieci, biblioteakarka rozdaje im białe maski do pokolorowania.
Przy stoliku siedzą dzieci, bibliotekarka rozdaje im białe maski do pokolorowania.
Przy stoliku siedzi czworo dzieci wspólnie kolorują maski.
Przy stolikach siedzą dzieci, każde z nich koloruje maskę.
Grupa dzieci w pokolorowanych przez siebie maskach na głowie.
Grupa dzieci wykonuje prace plastyczne w bibliotece.
Na stoliku leżą wykonane przez dzieci łodzie mekongu.