5 lat DKK UTW

6 listopada – członkowie DKK spotkali się w kawiarni „Dolce Vita” na tradycyjnym, pierwszo czwartkowym spotkaniu. Lekturą zadaną była książka Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk: „Cukiernia pod Amorem”. Spotkanie miało nieco inny charakter. Pani Ewa Sotomska -moderator, zapowiedziała niespodzianki. Przypomniała o rocznicy. Każdy klubowicz otrzymał okolicznościowy notes – a w notesie wiersze naszych koleżanek: Elżbiety Karlsson, Krystyny Sztramskiej i Renaty Buczyńskiej – prezes DKS. Był też tort – ufundowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Członkowie DKK również przygotowali niespodziankę dla p.Ewy. Pani Zenobia Bartnicka wyhaftowała obraz „* Dziewczyna z perłą” Jana Vermeer’a .*Obraz powstał jako pokłosie omawianej wcześniej książki T.Chevaliera „ *Dziewczyna perłą”. Były wspólne zdjęcia, sto lat i wspominanie książek,które najbardziej się podobały.Pierwsze miejsce zajęła „Katedra w Barcelonie” I.Falconesa, drugie – „Dziewczyna z perłą” T. Chevaliera, trzecie –”Takie zwykłe szczęście” K.Sztramskiej – naszej koleżanki z klubu DKK.
Rocznicowe spotkanie zbiegło się z oddaniem do użytku nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Klubowicze po raz ostatni spotkali się w kawiarni „ *Dolce Vita”. Następne spotkania obywać się będą w Bibliotece na ul. Wolności.
Pragniemy gorąco podziękować pani Bożenie Nacewicz za serdeczne przyjmowanie, życzliwość i ciepło. Było miło spotykać się przez 5 lat przy kawie i słodkościach. Dziękujemy!!!

Tort z napisem 5 LAT DKK UTW.
Przy stolikach siedzą członkowie DKK UTW wspólnie świętują 5 lat istnienia oraz omawiają kolejną książkę Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk: "Cukiernia pod Amorem".
wiersz Elżbiety Karlsson.
Wiersz Krystyny Sztramskiej.