Lekcja Biblioteczna pt. „Apetyt na Meksyk”

20 listopada odwiedziły nas grupy z Przedszkola numer 4 „0” A i „0” B. Lekcja Biblioteczna pt. „Apetyt na Meksyk”. W ramach programu „Wielokulturowość – jestem na tak! „. Spotkanie odbyło się na podstawie książki „Apetyt na Meksyk. Familia”. Jest to książka dla dzieci, w której poznajemy wspólne rodzinne przygotowania do obchodów Święta Zmarłych. Poznając kulturę Meksyku porównujemy z tym co dzieci wiedzą o tradycji Święta Zmarłych w Polsce. Po zakończeniu lekcji dzieci wykonały pracę pt. „co zabrałabym do Polski z Meksyku jako pamiątkę i symbol kraju i to „co zabrałabym do Meksyku z Polski aby zaprezentować nasz kraj”. Na zakończenie przedstawiciele obu grup otrzymały nagrody książkowe.

Na pufach siedzą dzieci podczas lekcji bibliotecznej pt. ''Apetyt na Meksyk''.
Dziewczynka trzyma w ręku prace plastyczną biały kwiatek obok niej stoi chłopiec.