Turniej Gier Komputerowych

6 Lipca 2015 roku rozpoczął się II Turniej Gier Komputerowych. Zawodnicy licznie przybyli, aby pierwszego dnia Turnieju zmierzyć się w grę Counter Strike Global Offensive. Były to rozgrywki drużynowe, w których udział wzięło dziesięć pięcioosobowych team’ów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna WIADRO GAMING. Na drugim stopniu podium uplasowała się BAŁAMUTA GAMING, natomiast ostatnie miejsce w finałowej trójce należało do Iława.CS.

Drugiego dnia Turnieju toczyły się rozgrywki w grę FIFA 15. W turnieju wzięło udział 10 osób w różnym wieku. Zwycięzcą Turnieju został Kacper Punkczyński i tym samym zdobył on już po raz drugi z rzędu mistrzostwo w naszym Turnieju.

Ostatniego dnia Gamingowych zmagań w naszej Bibliotece graliśmy w League of Legends. W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się drużyna White Lucian. Między meczami turniejowymi, gracze mogli miło spędzic czas w klimatach dla graczy. W czytelni naszej Biblioteki pan Szymon Michalski rozłożył planszową grę przygodową oraz stanowisko do gry w Magic: The Gathering. Dzięki turniejowi przez 3 dni naszą Bibliotekę odwiedziło około 200 osób. W evencie brali udział nie tylko działdowiacy, przyjechały też drużyny m.in.z Ciechanowa, Nowego Miasta Lubawskiego czy Iławy. Bardzo dziękujemy za zainteresowanie i mamy nadzieję, że przy następnych edycjach turniejów będzie ono jeszcze większe.

Wnętrze biblioteki, dyrektor biblioteki Justyna Lytvin zwycięzcy i uczestnicy turnieju gier komputerowych.