Wizyta grupy „Pszczółki” z przedszkola „U Misia” w bibliotece

Dziękujemy za przemiłą wizytę grupie „Pszczółki” z przedszkola „U Misia”. Zabraliśmy dziś dzieci w wizytę do świata robotów a dokładnie ozobotów. Są to nietypowe roboty, które można programować za pomocą kolorów. Ozoboty mają wbudowane czujniki rozpoznawania kolorów i dzięki temu są w stanie np. jechać po różnokolorowych liniach oraz wykonywać polecenia po napotkaniu linii w danym kolorze. Spotkanie to przyniosło wiele radości naszym gościom, pokazało, że programowanie nie musi być trudne i każdy może zostać programistą.

Wnętrze biblioteki,mediateka. Na podłodze dzieci rysują trasę dla ozobotów.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Na podłodze trasa do programowania , 6 ozobotów i flamastry.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Na podłodze chłopiec rysuje czerwonym flamastrem trasę dla ozobotów.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Na podłodze dziewczynka rysuje czerwonym flamastrem trasę dla ozobotów.