Spotkanie DKK dla uczniów SP2.

Patryk jest bardzo dojrzały jak na swój wiek, jest inny niż jego rówieśnicy, dlatego nie ma przyjaciół w swoim wieku. W ogóle nie ma przyjaciół, jest samotny, aż do chwili gdy spotyka Celestyna. Celestyn jest bardzo tajemniczy, chłopiec niewiele może wywnioskować o jego życiu, ale wie, że może mu ufać. Dzięki Celestynowi zdobywa wiele nowych doświadczeń, potrafi odnaleźć się w nowym środowisku, chociaż znikąd nie ma wsparcia. Zmiany na gorsze w jego życiu nie powodują, że on też staje się gorszy. Pozostaje sobą, a nawet staje się silniejszy i więcej rozumie. Książka bardzo się wszystkim podobała, uznali ją za bardzo wartościową. Jednak klubowicze zauważyli również pewne mankamenty tej lektury. Stwierdzili, że autorka trochę przesadziła konstruując postać Patryka, wyposażając go w zbyt „dorosłe” cechy .

Wnętrze biblioteki. Przy stoliku siedzą uczestnicy DKK SP 2 i omawiają książkę Katarzyny Ryrych pt. ''Król''. Na stole napoje i mały poczęstunek.