Narodowe Czytanie 2017

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowe Czytanie, którą patronatem objęli Burmistrz Miasta Działdowa Grzegorz Mrowiński oraz Starosta Działdowski Marian Janicki. Partnerami całej akcji byli: Miejski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Władysława Jagiełły, Szkoła Podstawowa nr 2 im Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Zespół Szkół nr II im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół w Malinowie, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, Areszt Śledczy, Hufiec Działdowo Związku Harcerstwa Polskiego, Młodzieżowa Rada Miasta, Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR, Uniwersytet Trzeciego Wieku. Gości powitaliśmy po staropolsku chlebem i solą. Potem każdy z partnerów czytał fragment utworu, który zredagowała Pani Elżbieta Zakrzewska. Z genezą utworu zapoznała nas Pani Magdalena Bartołd. Po czytaniu była okazja przekąsić weselnej strawy i otrzymać pamiątkową pieczęć z akcji. Dziękujemy wszystkim za przybycie!

Wnętrze biblioteki. Bibliotekarka Ania Wiśniewska z okazji Narodowego Czytania częstuje chlebem i solą panią Elżbietę Zakrzewską.
Wnętrze biblioteki, bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska częstuje gości chlebem i solą.
Wnętrze biblioteki, bibliotekarka Ania Wiśniewska z gośćmi w strojach ludowych.
Na stoliku książka ''Wesele'' Stanisława Wyspiańskiego.
Przy czerwonym stoliku stoją trzy bibliotekarki w strojach ludowych z okazji narodowego czytania.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Przy mikrofonie dyrektor MBP Justyna Lytvyn.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Publiczność zgromadzona na narodowe czytanie.
Przy stoliku goście czytają fragmenty książki ''Wesele'' Stanisława Wyspiańskiego.
Przy stoliku dyrektor MBP i młody mężczyzna czytają fragmenty książki ''Wesele Stanisława Wyspiańskiego.
Wnętrze biblioteki,mediateka. Goście częstują się ciastem i owocami z okazji narodowego czytania.