Noc Bibliotek – „Czytanie porusza”.

W mrocznych zakamarkach biblioteki czyhały różne dziwne przedmioty i zadania, którym dzielnie w duchu przyjaźni i współpracy stawiliśmy czoło. Wieczór rozpoczęliśmy integracyjnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Nie zabrakło lubianych przez dzieci zajęć plastycznych. Wszyscy w skupieniu pracowali nad oryginalnymi łapaczami snów i pamiątkowymi torbami, które własnoręcznie ozdabiali. Później nadeszła kolej na piżama party i wyciszenie podczas czytania książki pt. „Tajemnica biblioteki” przy świetle latarek. Nawiązując do tegorocznego hasła Nocy Bibliotek „Czytanie porusza” oglądaliśmy „poruszający” film o przyjaźni człowieka z psem, podczas którego nie mogło zabraknąć popcornu i chipsów 🙂 (informacja dla wtajemniczonych – w bibliotece można znaleźć książkę, na podstawie której nakręcony był ten film). Wszystkich szczegółów nie zdradzamy zgodnie z przyrzeczeniem, że „wszystko , co zdarzy się w tych murach musi zostać w nich na zawsze.” Wspominając tego roczną edycję Noc Bibliotek stwierdzamy – „Strasznie fajna była ta noc”. Dziękujemy wszystkim dzieciom za uczestnictwo w naszej akcji, a rodzicom za zaufanie 🙂 Młody Czytelniku! Jeśli spodobała Ci się nasza akcja, pamiętaj, że Ty też możesz wziąć w niej udział. Zaproszenie co roku otrzymuje 20 aktywnych czytelników. Może w następnym roku znajdziesz się wśród nich?

Wnętrze biblioteki. Podczas nocy w bibliotece dwie dziewczynki czytają książkę z pomocą latarki.
W oddziale dla dzieci śpi grupa śmiałków z okazji nocy w bibliotece.
Wnętrze biblioteki, przy stolikach siedzą dzieci i jedzą śniadanie po nocy w bibliotece.