Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek.

Z pasją bada zabytkowe, 300-letnie słowniki polskie i niemieckie, nie stroni także od leksykografii współczesnej: jest redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, polsko-niemieckiego PWN. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o frazeologizmach, homonimach i homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi. Stworzyła także serię książek logopedycznych. W czasie spotkania dzieci mogły wysłuchać wierszy napisanych przez autorkę, dowiedzieć się czym się inspiruje. Miła atmosfera, wesoła zabawa i pełne humoru wiersze z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci. O tym jak bardzo podobała się naszym czytelnikom twórczość Agnieszki Frączek świadczą kupowane przez dzieci książki, do których autorka po spotkaniu wpisywała dedykacje i autografy. Nie zabrakło też pamiątkowych wpisów do książek jej autorstwa znajdujących się zbiorach Biblioteki oraz pamiątkowych zdjęć z uczestnikami spotkania.

Sztaluga czerwone tło i plakat MBP zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek, autorką książek dla dzieci.
Na stolikach stoją książki autorki Agnieszki Frączek.
Na krzesełkach siedzą dzieci biorą udział w zajęciach w bibliotece.
Na krzesełkach siedzą dzieci biorą udział w zajęciach z autorką książek dla dzieci Agnieszką Frączek.
Agnieszka Frączek z książką swojego autorstwa.
Agnieszka Frączek podpisuje książkę małej czytelniczce.
Cztery dziewczynki z książkami autorki Agnieszki Frączek w oddziale dla dzieci.
Grupa dzieci z autorką Agnieszką Frączek.
Przy stoliku podpisuje książkę dzieciom autorka Agnieszka Frączek.