Akcja Żonkile – zajęcia edukacyjne.

19.04.1943 – wybuchło powstanie w getcie warszawskim, aby upamiętnić to wydarzenie, w Bibliotece włączyliśmy się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Rozdawaliśmy papierowe żonkile, które symbolizują pamięć o powstaniu. Młodzież z ZSZ nr 1 w Działdowie im. gen. Sylwestra Kaliskiego przybyła na pokaz filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, następnie wysłuchali oni fragmentu opowiadania z książki „Początek” Andrzeja Szczypiorskiego. Dziękujemy za przybycie!

Wnętrze biblioteki, na krzesełkach siedzi młodzież z ZSZ nr 1 biorą udział w akcji społeczno-edukacyjnej "Żonkile", organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.