Tydzień z Internetem

Tydzień z Internetem to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48000 osób. Koordynatorem akcji jest organizacja pozarządowa Telecentre-Europe, w Polsce koordynuje ją Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z wieloma partnerami. Patronem honorowym Tygodnia z Internetem 2016 jest Ministerstwo Cyfryzacji. Nasza Biblioteka również przyłączyła się do tej kampanii. Wczoraj o 16.00 i dzisiaj o 11.00 odbyły się 2 spotkania dotyczące motywu przewodniego tegorocznej, już szóstej edycji akcji, tzn. świadomego korzystania z Internetu i bezpiecznych zakupów w sieci. Na obu spotkaniach była możliwość zadania pytań Naszemu ekspertowi- Powiatowemu Rzecznikowi Konsumentów – Annie Urban, która podzieliła się z uczestnikami wieloma cennymi spostrzeżeniami. Bardzo dziękujmy wszystkim za przybycie, a wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej praw konsumenckich na stronie akcji http://tydzienzinternetem.pl/ (gdzie są dostępne również materiały dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci), a także na Facebooku.

Wnętrze biblioteki,mediateka. Na krzesełkach siedzą uczestnicy ogólnoeuropejskiej kampanii pt. ''Tydzień z Internetem''.