Booksprint

Pomimo tego, że dziś jest sobota i dzień wolny od zajęć szkolnych, naszą bibliotekę odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach z booksprintu, które w całości były poświęcone mowie nienawiśći oraz hejtowi występującymi w wirtualnej przestrzeni publicznej. Przed uczestniczkami i uczestnikami padło wiele pytań, ale dostali oni dawkę rozwiązań z dotychczasowych dobrych praktyk, debatowali, jak zmienić przekaz nienawiści w przekaz miłości, i odkryli, co możemy zrobić, gdy stykamy się z hejtem i mową nienawiści. Zajęcia zakończył booksprint czyli metoda szybkiego tworzenia treści do pracy współdzielonej. Razem stworzyliśmy poradnik pt. „Jak poradzić sobie z hejtem w internecie…stop hejterom”, będzie on dostępny na stronie szkoły, w zakładkach Gazeta „Sedno”.

Wnętrze biblioteki. Przy komputerach siedzi grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie i biorą udział w warsztatach z booksprintu, które w całości  były poświęcone mowie nienawiśći oraz hejtowi występującymi w wirtualnej  przestrzeni publicznej. Zajęcia prowadzi bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska.
Wnętrze biblioteki.  W małym kole siedzą  uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie i biorą udział w warsztatach z booksprintu, które w całości  były poświęcone mowie nienawiśći oraz hejtowi występującymi w wirtualnej  przestrzeni publicznej. Zajęcia prowadzi bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska.