Odjazdowy Bibliotekarz 2021

Za nami VIII Rajd Rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz! Został on zorganizowany przy współpracy z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną w Działdowie i Oddziałem Zewnętrznym w Działdowie Zakładu Karnego w Iławie.
Tegoroczna trasa rajdu przebiegała przez Klęczkowo, pokonaliśmy wspólnie 17 km! Cieszymy się, że mogliśmy po roku przerwy ponownie wyruszyć wspólnie z Wami na rowerowy szlak. W trakcie przejazdu wysłuchaliśmy fragmentu powieści „Solaris” Stanisława Lema i tym sposobem włączyliśmy się w obchody „Roku Lema”. Wśród wszystkich uczestników rajdu rozlosowaliśmy drobne upominki. Byliście niezawodni i jak zawsze mogliśmy liczyć na Waszą obecność. Do zobaczenia za rok –„Odjazdowi Bibliotekarze”.

Polana w lesie pełna brzozowych drzew, na której stoją rozstawione rowery i uczestnicy biorący udział w rajdzie. Wszyscy ubrani w pomarańczowych kamizelkach odblaskowych. Rozmawiają, piją wodę, odpoczywają.
Przerwa w rajdzie, bibliotekarka rozlewa wodę w plastikowe kubki i rozdaje je uczestnikom rajdu.
Ogromny grill wypełniony piekącymi się kiełbaskami i kromkami chleba. Przy grillu stoi mężczyzna wraz z kobietą.
Rozstawione stoły z ciastem i piciem, w tle grill. Ludzie podchodzą do stołów i nakładają sobie jedzenie na papierowe talerzyki.
chłopiec losujący nagrody dla uczestników rajdu
zdjęcie grupowe organizatorów rajdu, w tle banery biblioteki i rajdu odjazdowy bibliotekarz