Szkoleniowy tydzień w MEDIATECE

Tydzień 4-8 marca 2019 przebiegał w Mediatece pod znakiem szkoleń i warsztatów dla różnych grup wiekowych. W poniedziałek odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z naszego powiatu, pt. „Darmowe narzędzia do robienia quizów i krótkich ankiet”. We wtorek przybyła do nas klasa VI c ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. B. Malinowskiego na warsztaty dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. W środę udaliśmy się do działdowskiej placówki OREW, aby wyjaśnić najmłodszym podopiecznym czym jest internet. Czwartek podopieczni z OREW-u odwiedzili bibliotekę i odbyła się lekcja biblioteczna, na które prezentowaliśmy nietypowe książki z naszego księgozbioru i czytaliśmy teatrzyk Kamishibai. Po południu zaś odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki UTW, które rozpoczęło się od złożenia życzeń z okazji Dnia Kobiet wszystkim uczestniczkom. W piątek do biblioteki przybyły dzieci z klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 2 na warsztaty z programowania z wykorzystaniem gry Scottie Go! Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!