Warsztaty muzyczne dla OREW

W Mediatece odbyło się dziś kolejne spotkanie uczniów zespołów rewalidacyjno-wychowawczych grup III i IV z OREW –u w Działdowie. Spotkanie rozpoczeliśmy od głośnego czytania teatrzyku Kamishibai następnie naszych gości zabraliśmy w świat dźwięków i muzyki, a pomogło nam w tym elektroniczne urządzenie o nazwie Makey Makey. Ta niewielka płytka umożliwia podłączenie do komputera różnych przedmiotów codziennego użytku, które zastępują klawisze klawiatury lub przyciski myszy. Płytka ta ma wiele funkcji między innymi może posłużyć nam za pianino bądź perkusję i to nie byle jaką, bo owocową 😉 Graliście już na bananach, marchewkach i mandarynkach? Nie ? Nasi goście dziś przetestowali tą ciekawą konstelację i sami zobaczcie czy im się podobało.

Wnętrze biblioteki,mediateka. W kole zebrali się wychowankowie z OREW, przybyli na warsztaty muzyczne z urządzenia elektronicznego Makey Makey.
Wnętrze biblioteki,mediateka. W kole zebrali się wychowankowie z OREW, bibliotekarka Małgorzata Trąmpczyńska czyta teatrzyk Kamishibai.