Biblioteka jako centrum i przestrzeń lokalnego życia kulturalnego

„Biblioteka jako centrum i przestrzeń lokalnego życia kulturalnego” to szkolenie w trakcie którego usłyszeliśmy dużo gotowych odpowiedzi, wskazówek i podpowiedzi na nurtujące nas pytania, a mianowicie: Jak sprawić aby biblioteka była miejscem lubianym przez mieszkańców naszego miasta? Jak zachęcać do uczestniczenia w wydarzeniach bibliotecznych? Jak informować czytelników i nie czytelników o tym, że biblioteka może wesprzeć mieszkańców w rozwoju różnych umiejętności?

Celem szkolenia było pokazanie różnych sposobów na codzienną pracę z użytkownikami w taki sposób, aby biblioteka stała się dla nich centrum i przestrzeń lokalnego życia kulturalnego. Wiemy, że biblioteka jest miejscem, które pełni ważną funkcję w naszym otoczeniu i mamy nadzieję, że umiejętności i zdobyta wiedza sprawi, że będziemy jeszcze lepiej pełnić swoją rolę jako bibliotekarze.

Szkolenie poprowadziła Anita Nogal GoodBooks – pedagog kreatywności, trener twórczości, założycielka i do lipca 2019 właścicielka kluboksięgarni dziecięcej Baja Book w Otwocku.

Szkolenie dla bibliotekarzy i partnerów odbyło się w ramach działania „Biblioteka na Twoją miarę”, konkursu w ramach kierunku interwencji 4.1. BLISKO – BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ. PRIORYTET 4 NARODOWEGO PROGRAMU ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0. NA LATA 2021-2025, a operatorem priorytetu jest – NARODOWE CENTRUM KULTURY.

wnętrze mediateki, 16 kobiet i 2 mężczyzn  stoi  w półkolu do zdjęcia grupowego, po lewej stoi na sztaludze plakat "Biblioteka na twoją miarę"
wnętrze Mediateki, 13 kobiet i 2 mężczyzn siedzi przy stoliku, trenerka stoi przy ekranie projektora
8 kobiet siedzi przy stoliku, jedna kobieta stoi, trzymając w ręku dużą kartkę papieru,
8 kobiet i 2 mężczyzn  siedzi przy stoliku, trenerka stoi przy ekranie projektora
6 kobiet sieci przy stoliku, jedna stoi trzymając w ręku dużą kartkę papieru, na stole leżą notesy

Możliwość komentowania została wyłączona.