Pierwszy tydzień ferii w bibliotece

Za nami pierwszy tydzień ferii i pierwszy tydzień zajęć w bibliotece.
Nasze pierwsze spotkanie odbyło się 26.01, dzieci poznały wówczas nową grę Scottie Go!. Gra ta jest świetnym narzędziem edukacyjnym wykorzystującym metodę gamifikacji do efektywnej nauki programowania. Następnego dnia (27.01) przenieśliśmy się w świat map, globusów i książek podróżniczych a dzięki aplikacji Quiver, także w świat wirtualnych przestrzeni.Nasze dzisiejsze piątkowe spotkanie było również czasem spędzonym z nowymi technologiami. Uczestnicy warsztatów uczyli się kodować ozoboty.
Przed nami jeszcze jeden intensywny tydzień zajęć, do zobaczenia.

8 dzieci siedzi przy stolikach w mediatece ,a na sole leża tablety ipady i gra AR Scottie Go!, nad jednym dzieckiem stoi bibliotekarka
3 chłopców puszcza ozobota po narysowanej trasie
10 dzieci rysuje mazakami trasę na kartkach a4 dla ozobotów, dzieci siedzą na dywanie w mediatece
3 dzieci układa puzzle z trasą dla ozobota