„Maseczki szyte na miarę” Elżbiety Zakrzewskiej

Szanowni Państwo, wczoraj (9 lutego) w bibliotece odbyła się promocja książki pt. „Maseczki szyte na miarę”, której autorką jest działdowska pisarka, bibliotekarka, animatorka kultury, moderatorka i członkini Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa- Elżbieta Zakrzewska. Autorka znana jest działdowskiej publiczności ze swoich wcześniejszych powieści :„Moja Młyńska” (2015) ,”Obrazki działdowskie” (2017), „Zagadka sprzed lat” (2019 ), „Wieczór w Hotelu Polskim” (2020). Spotkanie zaingurowała dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn, a jego moderatorem był Piotr Kozikowski (który w styczniu tego roku dołączył do naszego bibliotecznego zespołu).
Przybyła na promocję publiczność mogła posłuchać fragmentów książki „Maseczki szyte na miarę” czytanych przez samą autorkę i prowadzącego spotkanie. Zebrani również ochoczo wzięli aktywny udział w specjalnie przygotowanym na to spotkanie quizie, który był powrotem do wspomnień, lat młodości i Działdowa z dawnych lat.
Wydawcą książki jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Działdowskiej.
Autorce życzymy dalszych sukcesów i kolejnych pomysłów na nowe książki a Państwu serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas w bibliotece.

Sala Mediateki. Po lewej stronie zdjęcia stoi dyrektor biblioteki Justyna Lytvyn, która przemawiając do mikrofonu wita zebraną publiczność. Kobieta ubrana jest w długą suknię w drobne białe kwiatki. Po jej lewej stronie znajduje się podest, na którym w fotelach zasiadają Piotr Kozikowski moderator spotkania oraz Elżbieta Zakrzewska autorka książki. Przed nimi stoi okrągły stolik z narzuconym na wierzch grantowym płótnem, do którego są przyczepione kolorowe maseczki ochronne i miara krawiecka.
W centralnej części zdjęcia znajduje się podest, na którym w fotelach zasiadają od lewej Piotr Kozikowski moderator spotkania oraz Elżbieta Zakrzewska autorka książki. Kobieta trzyma w dłoni mikrofon i czyta publiczności fragmenty swojej książki.
Na krzesłach rozstawionych po całej powierzchni dużej sali mediatecznej w bibliotece, siedzi zebrana publiczność biorąca udział w promocji książki. Publiczność to ok. 40 dorosłych osób, kobiet i mężczyzn, wszyscy mają twarze zasłonięte maseczkami ochronnymi. Krzesełka są rozstawione w dwóch kolumnach (jedna przebiega przez prawą część pomieszczenia, druga nieco mniejsza po lewej stronie sali.)