Walentynki przy stoliku

14 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Działdowie zaprosiła swoich czytelników do wspólnego świętowania Walentynek. W tym roku święto zakochanych celebrowaliśmy słuchając teatralnej sztuki pt. ,,Za rok o tej samej porze” w mistrzowskiej interpretacji aktorów z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie – Alicji Kochańskiej i Mariana Czarkowskiego. Dyrektor biblioteki – Justyna Lytvyn, przywitała zebranych w Mediatece gości po czym oddała głos moderatorce spotkania Elżbiecie Lenkiewicz.
Sztuka pt. „Za rok o tej samej porze” autorstwa Bernarda Slade`a to amerykańska komedia romantyczna, która mówi o przyjaźni i uczuciu pary kochanków Doris i Georga, których spośród milionów innych par wyróżnia to, że choć znają się od 25 lat, to spędzili wspólnie zaledwie 65 dni – każdego roku umawiając się potajemnie na spotkania. Bernard Slade przedstawia banalne życie zwykłych, czasem trochę śmiesznych ludzi, ale czyni to z dużą wnikliwością, finezją i dowcipem.
Wczorajszy wieczór w bibliotece przyniósł wiele wzruszeń, ale również radości i niepohamowanego śmiechu. Dziękujemy i życzymy wszystkim duuuużo miłości każdego dnia nie tylko w Walentynki.

przy stoliku nakrytym czerwonym obrusem siedzą Marian Czarkowski i Alicja Kochańska, na stoliku stoi lampka nocna, obok stoi Elżbieta Lenkiewicz, za plecami stoi plakat spotkania na sztaludze
obok plakatu na sztaludze stoi Elżbieta Lenkiewicz i Justyna Lytvyn
przy stoliku nakrytym czerwonym obrusem siedzą Marian Czarkowski i Alicja Kochańska, na stoliku stoi lampka nocna, szklanka z wodą i okulary
na krzesłach siedzi publiczność, w sali panuje półmrok