Spotkanie z Ryszardem Menczyńskim

Wczoraj tj. 10.03.2022 odbyło się spotkanie pt. „Pieszo, rowerem i kajakiem”. Gościem biblioteki był Ryszard Menczyński, instruktor turystyki kajakowej, harcmistrz, turysta, który w latach 1980-95 był sekretarzem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Działdowie. Podczas spotkania opowiedział o organizowanych przez siebie od lat 70-tych rajdach pieszych: Pisanki i Mokre Buty, które były największymi imprezami turystycznymi w powiecie działdowskim. Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja multimedialna z archiwalnymi zdjęciami wykonanymi przez gościa, dokumentującymi organizowane przez niego wyprawy piesze, rowerowe i kajakowe. Niektóre fotografie były skanami przeźroczy. Ponadto podczas prelekcji można było usłyszeć wiele kajakowych szlagierów, śpiewanych przy akompaniamencie gitar Wojciecha Lipki i Grzegorza Wadeckiego oraz wokalu Katarzyny Różyckiej i Ewy Wadeckiej. Dziękujemy za wspaniałe spotkanie!

na pierwszym planie składany kajak z postawionym żaglem i ekran projektora
Ryszard Menczyński stoi z mikrofonem , w tle składany kajak z postawionym żaglem i ekran projektora, z przodu widać głowy publiczności
2 mężczyzn gra na gitarach podczas spotkania biwakowe piosenki
publiczność siedzi na krzesłach w maseczkach