Warsztaty z kodowania kl. IA SP nr 4

W dzisiejszych warsztatach z kodowania wzięła udział klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Działdowie. Uczniowie pracowali z ozobotami, zakodowali również specjalne trasy dla robotów. Oprócz kodowania rozmawialiśmy także o audiodeskrypcji, alfabecie Braillea oraz innych formach dostępności dla osób niewidomych i niedowidzących.
Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie.

Mediateka, na środku sali rozłożony duży prostokątny dywan na którym siedzi 19 dzieci odwróconych plecami do fotografa. Przed dziećmi stoi bibliotekarka i prowadzi z nimi rozmowę pokazując coś dłonią.
Dzieci z klasy I a siedzą w okręgu na dywanie. Bibliotekarka pokazuje im małe roboty podłączone do ładowarki.
Wokół stolika stoi grupa 7 dzieci i bibliotekarka prowadząca zajęcia. Kobieta nachyla się nad dziećmi, tłumacząc coś.
Dwie dziewczynki siedzą na podłodze w tle za nimi widać stopy i nogi innych dzieci leżących na dywanie. Przed dziewczynkami leżą kartki z kolorowymi rysunkami (namalowanymi przez nie trasami dla ozobotów).