Spływ kajakowy – BLISKO

23 i 24 lipca odbył się dwudniowy spływ kajakowy, który był częścią projektu Inicjatyw Lokalnych autorstwa Pana Ryszarda Menczyńskiego pt. „Kajakiem po Welu i Działdówce czyli jak Krzyżacy Wel i Wkrę połączyli. Prawda czy legenda?”
Pierwszy etap wydarzenia obejmował spływ rzeką Wkrą na odcinku od Działdowa przy moście kolejowym. Pierwotnie miał się on zakończyć w Nowym Dworze, jednak z przyczyn niezależnych od organizatorów został on skrócony o 4 km. Trasa była niezwykle wymagająca, co dostarczyło wielu emocji biorącym udział w spływie. Drugiego dnia kajakowych zmagań uczestnicy pokonali kolejną wodną trasę, tym razem płynęli odcinkiem rzeki Wel z Kotów do Lidzbarka. To dwudniowe wydarzenie zachęcało do wspólnej wielopokoleniowej integracji, było również wspaniałą lekcją historii dla uczestników. Podczas spływu organizator wykorzystał opis szlaku z powieści Krzysztofa Wiśniewskiego pt. ”Przygoda nad Welem” oraz z przewodników i ustaleń historyków dotyczących połączenia Wkry i Welu. Po każdym dniu kilkugodzinnych kajakowych zmagań, organizator zapewnił wszystkim ciepły posiłek i transport do domu.
Spływ był działaniem wieńczącym projekt na Inicjatywy Lokalne w ramach zadania „Biblioteka na Twoją miarę”, który jest finansowany z Narodowego Centrum Kultury w ramach Kierunku interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność.

Zdjęcia: Ryszard Menczyński, Bogdan Sarwiński, Rajmund Szczepański.

uczestnicy spływu kajakowego stoją pośród kajaków pozując do grupowego zdjęcia, niektórzy trzymają w rękach wiosła
uczestnicy spływu kajakowego stoją nad brzegiem rzeki, kajaki są częściowo zwodowane, niektórzy uczestnicy wsiadają lub już siedzą w kajakach
kajakarze (trzy kajaki) płyną rzeką przez las
dwóch kajakarzy pokonuje bystrza wody na rzece