Wernisaż wystawy fotograficznej Ryszarda Makszyńskiego

Wczoraj (13.04) miał miejsce wernisaż fotograficzny Ryszarda Makszyńskiego, pt. „Odwaga. Determinacja. Sukces. Sportowcy w obiektywie Ryszarda Makszyńskiego”. To już kolejna odsłona talentu fotografa, tym razem w obiektywie mistrza znaleźli się sportowcy. To pierwsza wystawa w Mediatece po niedawnym remoncie biblioteki i pierwsza na naszym nowym systemie wystawienniczym, który został zakupiony ze środków finansowych z Funduszy Europejskich przez Gminę Miasto Działdowo w ramach zadania „Doposażenie instytucji kultury w Gminie Miasto Działdowo w celu prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej”. Wernisaż poprowadził niezawodny Ładysław „Elek” Cichosz. Podczas wernisażu można było zobaczyć zabytkowe aparaty z kolekcji Pana Ryszarda, a także prezentację multimedialną prezentującą inne ciekawe zdjęcia i filmy zrobione przez fotografa. Podczas uroczystości autor przekazał bibliotece swój dorobek, liczący ponad 6 tys. fotografii. Dziękujemy wszystkim za przybycie a Panu Ryszardowi za wspaniałą wystawę!

Ryszard Makszyński i Ładysław Cichosz
publiczność na wernisażu siedzi na krzesłach
Ryszard Makszyński i Justyna Lytvyn podczas przekazania kolekcji zdjęć na rzecz biblioteki
kolekcja aparatów fotograficznych