Warsztaty komiksowe — Uwaga: wakacje!

W ramach projektu „Uwaga: wakacje!” przeprowadziliśmy warsztaty komiksowe. Uczestnicy poznali gatunek, jakim jest komiks oraz zapoznali się z tymi znajdującymi się w bibliotece, szukając w nich inspiracji do stworzenia komiksu. Uczyliśmy się rysować różne zwierzątka i postacie, które później wykorzystaliśmy do własnych historyjek obrazkowych. Dzieci poznały także postać Aleksandra Fredry oraz jego wiersz pt. „Paweł i Gaweł”. To właśnie na podstawie tego wiersza dzieci stworzyły własny komiks.

*Projekt „Uwaga: wakacje!” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Uczestnicy warsztatów komiksowych siedzą przy długim stole i rysują komiksy, boku przy flipcharcie stoi bibliotekarka Aleksandra
Uczestnicy warsztatów komiksowych siedzą przy długim stole i rysują komiksy
Uczestnicy warsztatów komiksowych trzymają w rękach maskotki projektu Uwaga: Wakacje!