IX Działdowski Almanach Poezji

Szanowni Państwo, grudniowy czas obfituje w wiele spotkań w naszej bibliotecznej przestrzeni. Początek miesiąca rozpoczęliśmy wielkim wydarzeniem jakim była promocja najnowszego IX Działdowskiego Almanachu Poezji. ”W każdym momencie świat się staje…” to tytuł najnowszego dzieła literatów ze Stowarzyszenia Działdowska Kuźnia Słowa. Fundatorami nakładu są między innymi Starosta Powiatu Działdowskiego Paweł Cieśliński, Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński oraz Wójt Gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski. Spotkanie otworzył wiersz Piotra Burczyka zatytułowany „Schronienie”, który zaprezentowała Joanna Śliwka. To niezwykłe wydarzenie uświetniła również oprawa muzyczna Patrycji Szczęsnej oraz prezentacja fotografii Krzysztofa Chylińskiego. Podczas spotkania swoje wiersze zaprezentowali liczni autorzy, w tym Sylwia Kaczmarczyk, Renata Buczyńska, Krystyna Sztramska, Kamila Zielińska-Krogulska, Maria Cybulska, Elżbieta Karlsson, Elżbieta Szczepkowska, Dominik Szmidt, Paweł Kamiński, Marlena Idzikowska-Korpusik, Zofia Hoffer i Piotr Kozikowski, również Jarosław Trześniewski – Kwiecień zaprezentował jeden ze swoich wierszy. Gratulujemy wszystkim poetom, dzięki którym możemy cieszyć się poetycką ucztą zapisaną na kartach kolejnego Almanachu Poezji. Wszystkim gościom dziękujemy, że chcieli ten wieczór spędzić w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie.