Magia Świąt – bombki z kolekcji Doroty Sztuby

Wczoraj mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie panią Dorotę Sztubę – kolekcjonerkę bombek, która podzieliła się z nami swoją pasją. Pani Dorota, związana zawodowo z Inspekcją Sanitarną, jest również mgr inż. ochrony środowiska, a wczorajsze spotkanie „Magia Świąt” było jej debiutem w naszej bibliotece.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru mogliśmy podziwiać wystawę bombek z dawnych czasów (PRL) z kolekcji pani Doroty.

Dodatkowo mieliśmy okazję wysłuchać wiersza „Stara bombka” autorstwa Sylwii Kaczmarczyk oraz fragmentów z książki „Moja Młyńska” czytanych przez autorkę Elżbietę Zakrzewską. Nie zabrakło również pięknych kolędy, którą zagrała na skrzypcach Klara Grabowska, wprowadzając nas w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia.

Niezwykle miło było też zobaczyć zaangażowanie dzieci z Przedszkole Umisia ul. Świerkowa 19 (grupy „Minionki” i „Mali Agenci”), które specjalnie na to wydarzenie przygotowały piękny papierowy łańcuch na choinkę, stanowiącą uroczą dekorację spotkania. Dodatkowo Iga Samulewska, dziewczynka z grupy „Minionki”, osobiście przybyła, by udekorować choinkę.

Serdeczne podziękowania kierujemy również w stronę naszych lokalnych mediów Moje Działdowoi Pana Ryszard Makszyński za fotorelację ze spotkania.

To było niezwykłe i wzruszające wydarzenie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na kolejne spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej!

Dorota Sztuba i Piotr Kozikowski siedzą przed publicznością, po lewej stoi żywa choinka, z prawej Elżbieta Zakrzewska czyta fragment książki
Klara Grabowska gra na skrzypcach
Dorota Sztuba i Piotr Kozikowski przed publicznością, po lewej stoi żywa choinka
Iga Samulewska, dziewczynka z grupy „Minionki”, osobiście dekoruje choinkę