Drota Węgrzynowska

D

orota Węgrzynowska – swoją przygodę z aparatem rozpoczęła od publikowania zdjęć na forach społecznościowych, gdzie zdobyła uznanie widzów. To skłoniło ją do poszerzenia swojej wiedzy i doskonalenia umiejętności. Zafascynowana światem fotografii, odnosi sukcesy dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji..
Aparat towarzyszy jej wszędzie, od czasu dołączenia do Grupy Fotograficznej ISSO, której opiekunem jest instruktor MGOK Zygmunt Mężykowski. Grupa działa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku. Ta grupa inspiruje Ją do nowych wyzwań i tu szlifuje swój talent.
Jest entuzjastką fotografii Makro. Jej pasją stało się tworzenie pięknych fascynujących kadrów. Jak sama mówi: „Próbuję uchwycić to, co nieuchwytne dla oka i najbardziej skryte”. Ponadto, fotografia portretowa również zajmuje szczególne miejsce w jej twórczości, gdyż w twarzy fotografowanej osoby dostrzega głębsze historie.
Jej talent został doceniony już na początku jej przygody z fotografią, gdy otrzymała wyróżnienie w Przeglądzie Twórczości Nieprofesjonalnej Powiatu Działdowskiego. Dodatkowo, uczestnictwo w Warsztatach Fotograficznych w Werach przyniosło jej nowe umiejętności i perspektywy.
Zdjęcia Doroty były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych prac Grupy ISSO, m.in. w Lubawie, Działdowie, Lidzbarku i Werach. Jej prace wyróżniają się nie tylko technicznym mistrzostwem, ale także umiejętnością uchwycenia głębokich emocji i historii, które kryją się za obiektywem aparatu. Dorota Węgrzynowska to artystka, której pasja i zaangażowanie w sztukę fotografii przyciągają uwagę i inspirują innych.