25-lecie Związku Literatów na Mazowszu

Podczas dzisiejszego wieczoru świętowaliśmy 25-lecie istnienia Związku Literatów na Mazowszu. Jest to niezależna organizacja pozarządowa z siedzibą w Ciechanowie założona w 2009 roku przez 15 pisarzy. Związek aktywnie uczestniczy w inicjatywach literackich, wydaje książki, organizuje spotkania z pisarzami oraz współorganizuje różne wydarzenia literackie, trzymając się bogatych tradycji literackich Mazowsza

Spotkanie poprowadziła Teresa Kaczorowska – prozaik i poetka, doktor nauk humanistycznych, badacz polskiego dziedzictwa kultury, dziennikarka, animatorka, redaktor naczelna Ciechanowskich Zeszytów Literackich, prezes i założycielka Związku Literatów na Mazowszu.

Prelegentka przedstawiła historię powstania i działalności Związku.

Autorską twórczość zaprezentowali: Teresa Kaczorowska, Wiktor Golubski i Anna Wanda Ludwiczak. Podczas spotkania uczestnicy mogli wysłuchać utworów z płyty „Podróż do Erato” z tekstami członków Związku Literatów na Mazowszu oraz obejrzeć wystawę pt. „Podwójny srebrny Jubileusz”.