Szymon Szostek

S

zymon Szostek – młody chłopak urodzony w Działdowie, który od kilka lat zaczął hobbistycznie fotografować otaczający go świat. Niedługo po zakończeniu szkoły i rozpoczęciu pierwszej pracy zakupił swój pierwszy aparat i zaczął poznawać tajniki fotografi. Każda wolną chwilę stara się spędzić aktywnie poszukując ciekawych kadrów w otoczeniu. Fotografia jest dla Szymona istotną częścią życia. W swoich zdjęciach stara się ukazać to co ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec. Miasto nocą, sarny na lące o świcie czy pędzące auto wyścigowe to tylko kilka z nielicznych tematów które zatrzymuje na swoich fotografiach.Wziął udział w kilku konkursach, w których jego zdjęcia wielokrotnie zostały wyróżnione. W 2023 roku wraz z kilkoma entuzjastami przyczynił się do powstania stowarzyszenia Fokus, na którego czele stoi słynny działdowski fotograf pan Bogdan Sarwinski. Przełom w fotografii Szymon doświadczył, gdy w kwietniu 2024 roku za namową znajomych i przyjaciół postanowił utworzyć swoja pierwszą wystawę zdjęciową a umożliwiła mu to pani dyrektor biblioteki miejskiej w Działdowie. Jego zdjęcia można znaleźć na mediach społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram.