Narodowe Czytanie – „Trylogia” Henryka Sienkiewicza.

„Narodowe Czytanie” to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta Kraju Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. W zeszłym roku, podczas drugiej odsłony akcji, w całej Polsce czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. W tym roku poznaliśmy twórczość Henryka Sienkiewicza. Pierwszy polski noblista w „Trylogii” połączył głęboki polski patriotyzm z fascynującą przygodą. „Trylogia” to obraz Polski różnorodnej i wielokulturowej.Honorowy patronat nad akcją objęli Burmistrz Miasta Działdowo Bronisław Mazurkiewicz i Starosta powiatu działdowskiego Marian Janicki. Impreza odbyła się przy współpracy Miejskiego Domu Kultury, Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, Szkoły Podstawowej nr 3, Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół nr 2, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Działdowskiej Kuźni Słowa i Dyskusyjnych Klubów Książki. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Przed ratuszem w ramach narodowego czytania ''Trylogii'' H. Sienkiewicza dwie bibliotekarki w strojach powieści.
Przy stolikach siedzą dzieci wspólnie wykonują prace plastyczne.
Na krzesełkach siedzą goście zebrani na narodowe czytanie ''Trylogii'' H. Sienkiewicza.
Przed ratuszem sztaluga i wystawa książek Henryka Sienkiewicza.