Akcja „Żonkile” w bibliotece

W dniu 19 kwietnia miała miejsce 76 rocznica powstania w warszawskim getcie. Miejska Biblioteka Publicznej w Działdowie po raz czwarty zaangażowała się w akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile”. Organizatorem głównym akcji jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Symbolem akcji są żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania w getcie warszawskim. W naszej akcji uczestniczyli uczniowie z klas III gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie. Rozmawialiśmy o Żydach mieszkających na naszym terenie. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli film o powstaniu w getcie, „Nie było żadnej nadziei”. Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Na stoliku książki o tematyce warszawskiego getta.
Uczniowie z klas III gimnazjum Szkoły  Podstawowej  nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Działdowie oglądają projekcję filmu o powstaniu w getcie  „Nie było  żadnej nadziei”.