„My się zimy nie boimy” – lekcja biblioteczna w Oddziale dla Dzieci

14 listopada 2013 roku odbyła się zorganizowana przez Oddział dla Dzieci lekcja biblioteczna pt. „My się zimy nie boimy”.

Podczas zajęć uczniowie klasy II B Szkoły Podstawowej nr 4 w Działdowie dowiedzieli się, w jaki sposób do zimowej pory przygotowują się ludzie i zwierzęta.

Osnową zajęć był fragment zaczerpnięty z książeczki „Zima Muminków” Tove Jansson, w którym Muminki przygotowują całą spiżarnię zapasów, by przetrwać zimę. Dzieci wspaniale odpowiadały na zagadki i dzieliły się swoją wiedzą.

Podsumowaniem zajęć był konkurs plastyczny, w którym uczniowie wypełniali narysowane słoiczki własnymi plastycznymi pomysłami na przetwory do spiżarni. Powstały przepiękne kolorowe prace a wszyscy uczniowie zostali pożegnani drobnym prezentem.