Warsztaty archeologiczne

Wszyscy pasjonaci historii i podróży w ramach projektu „BiblioCzas” wzięli udział w dwóch warsztatach archeologicznych. Poprowadziła je Pani Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam.
W czasie spotkania Pani Anna odkrywała przed dziećmi tajemnice starożytnego Egiptu. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się archeolog, jak zapisać swoje imię hieroglifami, co znajduje się wewnątrz sarkofagu. Można było także dotknąć prawdziwego papirusu.
Działanie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Plakat zaproszenie na warsztaty archeologiczne w tle piramidy i egipskie   przedmioty. Zajęcia przeprowadzi Anna Jaklewicz 26 sierpnia. Godz. 10.00, godz. 12.00.
Wnętrze biblioteki, oddział dla dzieci. Warsztaty archeologiczne prowadzi z dziećmi Anna Jaklewicz. Na stole kredki,długopisy i kartki. Dzieci wykonują prace plastyczne.
Wnętrze biblioteki, oddział dla dzieci. Warsztaty archeologiczne prowadzi z dziećmi Anna Jaklewicz. W tle na ekranie piramidy.