Wigilia SBP

Dziś odbyło się wigilijne spotkanie dla członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie. W tym roku na wigilię zaprosiliśmy również bibliotekarzy z powiatu działdowskiego, którzy do stowarzyszenia nie należą. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński oraz Wicestarosta Powiatu Działdowskiego Marian Brandt. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich jest jednym z najstarszych działających w Polsce stowarzyszeń, które w tym roku świętuje 102 rocznicę istnienia. Samodzielne Koło SBP przy naszej Bibliotece powstało w 1999 roku z inicjatywy Ewy Sotomskiej. Na przestrzeni lat grupa ta systematycznie wzrastała i aktualnie liczy 31 członków. Celem działalności koła SBP jest służba społeczna dla bibliotekarstwa i informacji naukowej w Polsce. W miłej i świątecznej atmosferze rozmawialiśmy o tym co za nami i o swoich bibliotecznych planach na przyszłość.

Wnętrze biblioteki. Spotkanie wigilijne dla członków koła SBP działającego przy MBP w Działdowie. Burmistrz miasta Działdowa wita gości.