Spotkania z legendami Działdowszczyzny w działdowskich przedszkolach

W dniach od 26 do 28 lutego 2014 roku w ramach zajęć z edukacji regionalnej Oddział dla Dzieci biblioteki zorganizował zajęcia pt. ”Spotkanie z legendami Działdowszczyzny, które odbyły się w Przedszkolu nr 1, Przedszkolu nr 3, Przedszkolu nr 4 oraz Przedszkolu nr 5 w Działdowie. W zajęciach uczestniczyło łącznie 192 dzieci. Gościem specjalnym była Pani Ewa Sotomska, która przekazała dzieciom informacje na temat legend i podał Działdowszczyzny oraz przeczytała jedną z najładniejszych legend Działdowa pt. „Dziewcz” z Działdowa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały oraz zaangałowały się w rozmowę z gościem. Po żywiołowej dyskusji przedszkolaki wykonały prace plastyczne na podstawie przedstawionej legendy, które będzie można wkrótce obejrzeć na wystawie w bibliotece.
Spotkania kończyły się uroczystym pożegnaniem gościa i pamiątkowym zdjęciem.

Wnętrze przedszkola, na kolorowej wykładzinie siedzą dzieci , w tle na ścianie wiszą literki poznawane przez dzieci.
Przy tablicy stoi Ewa Sotomska prowadzi zajęcia z dziećmi.