Lekcja biblioteczna dla Przedszkola nr 5

12 maja 2014 roku bibliotekę odwiedziła grupa „0”A z Przedszkola nr 5 w Działdowie. Dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Tematem zajęć była budowa książki, jej rodzaje i droga jaką musi przebyć w bibliotece, by dostał ją czytelnik – czyli opracowanie książki. Dzieci poznały układ książek na półkach i w jaki sposób szybko je wyszukujemy. Pod koniec zajęć, w ramach projektu „Biblioteka Miejscem Spotkań Wielu Kultur” przedszkolaki dowiedziały się o książkach wydawanych w innych krajach. Przedstawiono pozycje z bajkami i baśniami ukraińskimi.Dodatkową atrakcją spotkania było przedstawienie teatrzyku Kamishibai. Bajka „O Rybaku i złotej rybce” była przez dzieci wysłuchana z dużym zainteresowaniem. Grupa wraz z wychowawczyniami odwiedziła również wystawę „Ukraina – kultura i historia” w Oddziale dla Dorosłych. W zajęciach uczestniczyło 22 dzieci wraz z opiekunkami Panią Ewa Dobrogowską i Elżbietą Stankiewicz. Spotkanie było bardzo miłe, zapraszamy do dalszej współpracy.

Wnętrze biblioteki.Grupa dzieci ogląda teatrzyk kamishibai.
Między regałami z książkami siedzi grupa dzieci bierze udział w lekcji bibliotecznej.
Wnętrze biblioteki.Grupa dzieci ogląda teatrzyk kamishibai.