Szkolenia z robotami LOFI

Dzisiaj w Mediatece dzień upłynął nam pod znakiem szkoleń. Pan Paweł, przyjechał do naszej biblioteki z robotami LOFI i przeprowadził szkolenia dla bibliotekarzy i dzieci zafascynowanych robotyką. Dzień rozpoczął się od szkolenia dla grupy uczniów z SP 2, którzy pod kierunkiem trenera dowiedzieli się jak zaprogramować roboty i jak nimi sterować za pomocą aplikacji zainstalowanej na tabletach. Potem rozegrali mecz piłki nożnej, gdzie roboty wcieliły się w rolę piłkarzy! Było dużo pozytywnej energii! Następnie odbyło się szkolenie dla bibliotekarzy z Działdowa i powiatu pt. „Podstawy nauki programowania i robotyki z wykorzystaniem aplikacji LOFI BLOCKS i zestawów edukacyjnych LOFI Robot”. Poznaliśmy techniczne aspekty obsługi LOFI-ego i była też okazja by samodzielnie go zaprogramować. Na zakończenie dnia została przeszkolona druga grupa uczniów. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty, a uczestnikom za zaangażowanie podczas zajęć!

Na stoliku roboty LOFI
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotami prowadzi pan Paweł przy komputerach są dzieci. W tle monitor z napisem Lofi robot.
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotami prowadzi pan Paweł przy komputerach uczestnicy.
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotami prowadzi pan Paweł przy komputerach dwóch uczestników oraz ich robot LOfi
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotów prowadzi pan Paweł przy komputerach uczestnicy w tle na monitorze projekty robotów.
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotami prowadzi pan Paweł obok dzieci biorą udział w szkoleniu na podłodze jeżdżące roboty LOFI
Wnętrze biblioteki (mediateka) zajęcia z robotami na krzesełkach siedzą dzieci, na podłodze poruszające się roboty.