Wielokulturowy projekt gra miejska „Poznaj siebie i sąsiada” w Dobrym Mieście

Działdowska biblioteka bierze udział w interesującym projekcie wielokulturowym. Jednym z działań aktualnie realizowanych jest gra miejska „Poznaj siebie i sąsiada”. Uczestnicy podczas gry (uczniowie szkół gimnazjalnych) poznają historię i tradycjęę Warmiaków, Mazurów, Kurpiów, Kresowiaków i Ukraińców. Akcja realizowana jest przy współudziale partnerskich bibliotek z Dobrego Miasta, Olsztynka, Szczytna i Barczewa. 15 października uczestniczyliśmy w grze w Dobrym Mieście. W zabawie odpowiadamy za stoisko związane z historia i kulturą Ukrainy i zaprezentujemy je także podczas kolejnych wyjazdów (Szczytno 22.10, Olsztynek 4.11, Działdowo 12.11, Barczewo 19.11).

Bibliotekarze z Działdowa,Olsztynka,Szczytna i Barczewa.
Bibliotekarka Elżbieta Wojcieszek przy wystawie fotografii i pamiątek z Ukrainy.
Grupa młodzieży rozwiązuje zagadkę  z gry miejskiej.
Bibliotekarka z MBP w Działdowie stoi przy wystawie fotografii kultury i tradycji Ukrainy.
Baner MBP i wystawa na temat kultury i tradycji Ukrainy.