House of Europe

W dniach 24-26.02 gościliśmy Valentinę Bernatska, bibliotekarkę I kategorii wydziału do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i uczniami klas 1 – 4 z Chmielnickiej Regionalnej Biblioteki dla Dzieci im. T.G. Szewczenko. Pani Valentina wzięła udział w programie House of Europe w wyniku którego nawiązała współpracę ukraińsko-polską. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy poznać pracę bibliotekarzy w Ukrainie. Mieliśmy możliwość zobaczyć przygotowane prezentacje dotyczące Ukrainy, biblioteki w Chmielnickim i pracy bibliotekarzy. Podczas pobytu w Działdowie Pani Valentina obserwowała pracę bibliotekarzy w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej i w bibliotekach szkolnych w Szkole Podstawowej nr 1, 2, 3 i 4. Naszego gościa zaprosiliśmy również do wysłuchania sztuki czytanej przez aktorów z teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie pt. „Oto czulent na dzisiejszy szabat”. Pani Valentina miała okazję odwiedzić min. Muzeum Pogranicza, zamek, księgarnię Książnica oraz poznała Burmistrza Miasta Działdowo Grzegorza Mrowińskiego. Serdecznie dziękujemy za upominki regionalne i książki w języku ukraińskim, które wzbogacą nasz księgozbiór. My również wręczyliśmy upominki przekazane przez Burmistrza Miasta Działdowo oraz Starostę Powiatu Działdowskiego. Serdecznie dziękujemy za interesującą wymianę doświadczeń i liczymy na dalszą współpracę.

Przy monitorze bibliotekarki Aleksandra Cybulska, Dorota Kusik, Ania Wiśniewska oraz gość Valentina Bernatska z Ukrainy.
Wnętrze biblioteki, bibliotekarka Ania Wiśniewska, na fotelu gość Valentina Bernatska.
Wnętrze biblioteki, dyrektor Justyna Lytvyn razem z panią Valentiną Bernatską z Ukrainy.
Wnętrze biblioteki pani Valentina Bernatska z Ukrainy i dwie bibliotekarki.
Wnętrze biblioteki przy monitorze pani Valentina Bernatska z Ukrainy trzyma książkę dla dzieci.
Zamek działdowski pani dyrektor Justyna Lytvyn i pani Valentina Bernatska.
Wnetrze biblioteki, mediateka. Valentina Bernatska i troje gości.
Interaktywne muzeum państwa krzyżackiego Valentina Bernatska.
Muzeum w Działdowie Valentina Bernatska.
Wnętrze biblioteki,  bibliotekarka Ania Wiśniewska  wręcza nagrody dla pani Valentiny Bernatskiej.
Zamek Działdowski Valentina Bernatska
Wnętrze biblioteki. Bibliotekarka Dorota Kusik przedstawia Działania Mediateki, na fotelach dyrektor Justyna Lytvyn i Valentina Bernatska.
Wnętrze bibolioteki. Na monitorze program New House of Europe dla kreatywnych Ukraińców z UE. Valentina Bernatska wręcza książki po ukraińsku dyrektor Justynie Lytvyn.
Wnętrze biblioteki. Valentina Bernatska trzyma ukraińskie naczynie.
Miejski Ratusz w Działdowie Valentina Bernatska
Muzeum interaktywne w Działdowie Valentina Bernatska.
Szkolna biblioteka w Działdowie. Valentina Bernatska i nauczycielka Anna Waks.
Wnętrze biblioteki. Valentina Bernatska wręcza książki ukraińskie dla pani dyrektor Justyny Lytvyn.
Urząd miasta Działdowo. Burmistrz miasta Działdowo i Valentina Bernatska z Ukrainy.
Wnętrze biblioteki. Zajęcia przeprowadza Valentina Bernatska dla pracowników biblioteki.
Wnętrze biblioteki. Valentina Bernatska, na fotelach bibliotekarka Dorota Kusik i dyrektor Justyna Lytvyn.