Narodowe Czytanie 2018

Nasza Biblioteka po raz kolejny włączyła się w akcję Narodowe Czytanie, którą patronem honorowym objęli Starosta Działdowski Marian Janicki oraz Burmistrz Miasta Działdowa Grzegorz Mrowiński. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku. W liście do rodaków Prezydent napisał – W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego czytania właśnie „Przedwiośnia” Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże na jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. „Przedwiośnie” to ostatnia powieść Stefana Żeromskiego która została opublikowana w 1924 roku. Pisarz dokonała w niej bilansu pierwszych lat niepodległości Polski, zwracając uwagę na entuzjazm, chęć odbudowy państwa, ale także na błędy i zaniechania. Partnerami tegorocznej edycji byli: Miejski Dom Kultury, Powiatowa Bibliotek Pedagogiczna, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Króla Wł. Jagiełły, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego, Zespół Szkół nr 2 im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół w Malinowie, Stowarzyszenie Działdowska Kuźnia Słowa, Stowarzyszenie „Wolność od strachu”, Areszt Śledczy, Centrum Kształcenia Ustawicznego DAR, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Dyskusyjne Kluby Książki. Dziękujemy wszystkim za udział.

Na stoliku ramka ze zdjęciem pary prezydenckiej z 8.09.2018r.  z narodowego  czytania powieści ,,Przedwiośnia' Stefana Żeromskiego.
Plakat zaproszenie MBP na narodowe czytanie powieści ,,Przedwiośnie'' Stefana Żeromskiego.
Na placu przed MBP w Działdowie zgromadzona publiczność oraz burmistrz miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński  na narodowe czytanie powieści ,,Przedwiośnie'' Stefana Żeromskiego.
Przy mikrofonie na placu MBP w Działdowie pan Marian Janicki, przy stoliku dyrektor MBP Justyna Lytvyn.
Przy mikrofonie burmistrz miasta Działdowo Grzegorz Mrowiński.
Na kanapie przy białym stoliku dwie panie podczas narodowego czytania powieści ,,Przedwiośnie''.
Publiczność zgromadzona na narodowe czytanie powieści ,,Przedwiośnie'' Stefana Żeromskiego.
Na kanapie przed MBP w Działdowie trzech panów czyta powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie trzy młode dziewczyny czytają powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie dwie młode dziewczyny czytają powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie bibliotekarka Elżbieta Wojcieszek czyta powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie z okazji narodowego czytania młodzież czyta powieść ,,Przedwiośnie''.
Książka powieść ,,Przedwiośnie'' Stefana Żeromskiego.
Na kanapie przed MBP w Działdowie dwóch młodych chłopców czyta powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie dwie panie czytają powieść ,,Przedwiośnie''.
Na kanapie przed MBP w Działdowie cztery panie ubrane w narodowe kolory czytają powieść ,,Przedwiośnie''.
Na krzesełku przed MBP w Działdowie dyrektor MBP Justyna Lytvyn czyta powieść ,,Przedwiośnie''z okazji narodowego czytania.
Na fotelu przed MBP w Działdowie młoda kobieta  czyta powieść ,,Przedwiośnie''.
Przy stoliku dzieci z opiekunami wykonują prace plastyczne.