Warszaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą

Dziś naszym gościem był Pan Paweł Wakuła – absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej. Od lat związany jest z tygodnikiem „Angora” oraz popularnym dodatkiem dla dzieci (i nie tylko) – „Angorka”. W 2007 roku zbiór opowiadań „Co w trawie piszczy” został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W 2011 r. został nominowany do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za Kajtka i Yetika.
Na spotkanie przyszły dzieci z klasy I b Szkoły Podstawowej nr 3 i I b ze Szkoły Podstawowej nr 2. Autor w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości oraz o bohaterach książek. Rozmowę wzbogacał rysunkami, które szybko i sprawnie wychodziły spod jego ręki, wzbudzając ogólny entuzjazm. Po spotkaniu można było zakupić książki autora. Następnie ustawiła się długa kolejka po autograf wzbogacony rysunkiem pisarza. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Działdowska Uczta Literacka”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wnętrze biblioteki. Na krzesełkach siedzą dzieci, zgromadzone na warsztaty ilustratorskie z Pawłem Wakułą.
Paweł Wakuła maluje rysunek dla dzieci.
Przy stoliku Paweł Wakuła podpisuje swoje książki dla dzieci.
Na sztaludze rysunek wykonany przez Pawła Wakułę z napisem dla dzieci z Działdowa.
Paweł  Wakuła trzyma w ręku czasopismo Angora i maskotkę prowadzi warsztaty ilustratorskie dla dzieci.
Przy sztaludze chłopiec maluje obrazek.
Chłopiec pokazuje egzemplarz książki ''Mój tata jest olbrzymem'' Pawła Wakuły z autografem.
Na krzesełkach siedzą zgromadzone dzieci na warsztaty ilustratorskie Pawła Wakuły.